ul. Fabryczna 33, 16-050 Michałowo

pfdf.michalowo@gmail.com

(+48)-85-663-16-33

PODLASKIE FASCYNACJE ELŻBIETY WOLFFGRAM

6 lipca 2024 r. odbył się wernisaż wystawy prac wykonanych suchymi pastelami przez Elżbietę Wolffgram. Na spotkanie przybyli przyjaciele i znajomi artystki, a także mieszkańcy Michałowa, Narewki, Bondar i Siemianówki czyli miejsc, których piękno utrwalone zostało na unikatowych obrazach warszawskiej malarki.

Wystawę można oglądać do 15 października 2024 r. Zapraszamy!

Elżbieta Wolffgramm urodziła się w Warszawie na Powiślu. Jest absolwentką Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Swoją przygodę z malarstwem rozpoczęła w 2004 roku. Jest członkiem Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków Elżbieta Wolffgram (netgaleria.pl)

Prace artystki są efektem jej udziału w wielu plenerach. Swoje obrazy prezentowała na licznych wystawach. Obecna wystawa w Pracowni Niezbudka prezentuje dzieła, których inspiracją była przyroda Podlasia. Ulubioną techniką pejzażystki jest suchy pastel, który, jak sama mówi, pozwala na tworzenie wrażenia lekkości i tajemniczości. Pastele Elżbiety Wolffgram są przepełnione światłem oraz atmosferą romantyczności i refleksyjności. Przyroda przez nią widziana jest silnie osadzona w krajobrazie, jednocześnie jest krucha i ulotna, a przez to tajemnicza.

Oprócz oddania sztuce, Elżbieta Wolffgram działa społecznie jako prezes Towarzystwa Przyjaciół Warszawy Oddział Powiśle. Jest to aktywność, która obok tworzenia kolorowego świata pasteli, zajmuje w jej życiu dużo miejsca i czasu.

Za swoją pracę w dziedzinie kultury oraz społeczną artystka otrzymała różne odznaczenia: Złoty Krzyż Zasługi, krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski oraz odznaki: Zasłużony Działacz Kultury, Zasłużony dla Kultury Polskiej, Zasłużony dla Warszawy, odznaka za zasługi dla TPW, Odznaka Honorowa im. Krystyny Krahelskiej – Pamięci Powstania Warszawskiego, Odznaka „Za wybitne zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i BWP”, Medal PRO MEMORIA, Medal PRO PATRIA i inne…

Obrazy Elżbiety Woffgram zdobią ściany koneserów sztuki malarskiej zarówno w kraju, jak i za granicą. Jest nam niezmiernie miło, że odwiedzający Pracownię Niezbudka w Michałowie też będą mogli je podziwiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szukaj

Popularne Posty

Znajdź nas na…