ul. Fabryczna 33, 16-050 Michałowo

pfdf.michalowo@gmail.com

(+48)-85-663-16-33

PARK I PAŁAC W HIERONIMOWIE – WYKŁAD

Przez ponad 2 godziny, z zapartym tchem słuchaliśmy profesora Józefa Maroszka na wczorajszym spotkaniu w PFDF. Usłyszeliśmy mnóstwo cennych wiadomości z dziejów najbliższego nam Podlasia.  

Było o Radziwiłłach, Dziekońskich, Olizarach, Rammach, o powstaniu styczniowym i o tragicznych wydarzeniach II wojny światowej.

No i oczywiście o samym pałacu, o ogrodach i wszystkich przyległych włościach właścicieli Hieronimowa dawniej i dziś. Mamy nadzieję na kontynuację tego typu spotkań i wzbogacanie naszej wiedzy o gminie Michałowo i całego Podlasia.

Serdecznie dziękujemy Panu Profesorowi Józefowi Maroszkowi za przyjęcie naszego zaproszenia i wygłoszenie tak znakomitego wykładu. Cieszymy się także, z wizyty Pana Stanisław Szczepańczuka, obecnego właściciela Hieronimowa, i za jego wkład w dyskusję o przeszłości i przyszłości tego historycznego miejsca.

Dziękujemy Pani MariI Maroszek za miłą obecność i wszystkim przybyłym na spotkanie. Do zobaczenia już wkrótce na kolejnym wydarzeniu w Pracowni Niezbudka.

Nagranie spotkania wkrótce.

2 odpowiedzi na „PARK I PAŁAC W HIERONIMOWIE – WYKŁAD”

 1. Awatar Krzysztof Muzyka
  Krzysztof Muzyka

  Czy to spotkanie jest nagrane ? Szukam więcej informacji o pałacu gdzie mój dziadek Mikolaj Muzyka był koniuszym.

  1. Awatar Niezbudka
   Niezbudka

   Tak, spotkanie zostało nagrane. Pracuję nad montażem. Dam znać jak tylko będzie gotowe. Pozdrawiam serdecznie, Edyta Rosiak
   PS – tutaj więcej o Hieronimowie https://pracownia.michalowo.pl/2023/10/19/hieronimowo/
   https://pracownia.michalowo.pl/2013/10/26/swiatowy-zlot-rodziny-baronowej-olgi-von-ramm/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Szukaj

Popularne Posty

Znajdź nas na…